ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Publikacja „Wiersze spod Krzywej Wieży” wybrana do finansowania kwotą ponad 9,5 tysiąca złotych

28.10.2013
Na liście ocenionych przez Radę Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Qwsi” operacji zgodnych z Lokalną Strategią Rozwoju i wybranych do finansowania znalazła się publikacja tomiku wierszy Adama Lizakowskiego – „Wiersze spod Krzywej Wieży”. Wniosek o dofinansowanie został zaopiniowany pozytywnie w ramach XIII naboru wniosków działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla działania „małe projekty”. Wnioskowana kwota to 9 592,00 zł.

Adam Lizakowski to poeta, tłumacz, fotograf, promotor kultury polskiej za granicą. Jest autorem kilkunastu tomów poezji, powieści i wspomnień – publikował m. in. w paryskiej Kulturze i nowojorskim Nowym Dzienniku, jego twórczość doczekała się wielu znaczących nagród. Wiersze zawarte w tomiku „Spod Krzywej Wieży” opisują złożone dzieje Dolnego Śląska oraz Ząbkowic Śląskich. Wydanie książki będzie ciekawą ofertą kulturalną – wiersze nie tylko traktują o tematach bliskich mieszkańcom Gminy Ząbkowice Śląskie, ale przede wszystkim promują walory regionu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.