ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Razem możemy więcej – współpraca gmin Powiatu Ząbkowickiego

30.01.2015
Z inicjatywy Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka, w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich odbyło się dzisiaj spotkanie przedstawicieli gmin powiatu ząbkowickiego oraz starostwa. Rozmawiano o możliwościach podjęcia współpracy, obejmującej wzajemną promocję atrakcji turystycznych oraz ofert inwestycyjnych. W spotkaniu, oprócz burmistrza Marcina Orzeszka wzięli udział: burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, burmistrz Ziębic Alicja Bira, wójt Stoszowic Paweł Gancarz, Kinga Grabowy i Daniel Ciepierski ze starostwa powiatowego, Urszula Adamczyk z Urzędu Gminy Ciepłowody oraz Bernadetta Sokal z Urzędu Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

„Spotkanie uważam za bardzo owocne. Wszyscy jesteśmy zdania, że musimy na nowo podjąć współpracę. Nasz powiat ma wiele atrakcji turystycznych, które są unikatowe w skali kraju a nawet Europy. W Ząbkowicach jest to Krzywa Wieża, Twierdza w Srebrnej Górze, Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim, Kopalnia Złota w Złotym Stoku czy Księga Henrykowska w gminie Ziębice. Ponadto chcemy również pokazać wspólną ofertę inwestycyjną, aby ściągnąć do nas jak najwięcej inwestorów, czyniąc tym samym nasz region silniejszym. Na takiej współpracy żadna z gmin nic nie straci, a może tylko zyskać.” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

 
Przyjęto zasadę cykliczności spotkań, które będą odbywały się po kolei w każdej gminie Powiatu Ząbkowickiego. Następne spotkanie odbędzie się pod koniec kwietnia w gminie Stoszowice.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.