ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Relacja z Dożynek Gminnych 2013 w Tarnowie

26.08.2013
Gospodarzem tegorocznego święta plonów Gminy Ząbkowice Śląskie był Tarnów – w sobotę 24 sierpnia na boisku sportowym licznie zebrali się mieszkańcy, goście, samorządowcy i delegacje z wszystkich sołectw gminy. Słoneczna aura sprzyjała świętowaniu, turnieje, konkursy i koncerty nie pozwoliły na nudę.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się polową Mszą Świętą dziękczynną za plony i w intencji rolników, którą poprowadził Proboszcz Parafii  Olbrachcice  ksiądz Stanisław Jendykiewicz. Po zakończonej eucharystii, korowód dożynkowy przemaszerował na boisko. Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Senator RP Stanisław Jurcewicz oraz asystentka Pani Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej wygłosili przemówienia okolicznościowe.

Spotykamy się co roku w innym sołectwie, by uroczyście obchodzić dożynki – święto plonów naszej gminnej ziemi, by dziękować za owoce ludzkiego rolniczego trudu. Piękna to tradycja, warta uwagi i uznania. Z szacunkiem myślimy dziś o naszych rolnikach, doceniając efekty ich całorocznej, trudnej pracy” – mówił Burmistrz Marcin Orzeszek, podsumowując w dalszej części dokonane i planowane inwestycje unowocześniające i poprawiające warunki życia na wsi.

Dziękując za tegoroczne zbiory, wedle tradycji Burmistrz Marcin Orzeszek wraz ze Starostą Romanem Festerem oraz Starostami dożynek Panią Anną Zacharą i Panem Stanisławem Trybą podzielili się chlebem ze wszystkimi uczestnikami i gośćmi.

Atrakcji nie brakowało – występy zespołu „Tarnowianki”, pieśni obrzędowe, koncert Miejskiej Orkiestry Dętej umiliły czas biesiadnikom.

Po części oficjalnej nadszedł czas na świętowanie i zabawę. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował Turniej Sołtysów oraz konkursy dla dzieci. W skład turnieju wchodziły następujące konkurencje: toczenie balota słomy, rzut jajem i przeciąganie liny. Ostatecznie zwyciężył Jaworek. Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrali gospodarze -  Tarnów. Niemało emocji dostarczyła konkurencja wyciskania kega piwa – najsilniejszym zawodnikiem okazał się sołtys wsi Tarnów Piotr Rogowski – gratulujemy!

Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się gry sportowo-rekreacyjne oraz pokazy ratownicze-gaśnicze Ochotniczej straży Pożarnej z Gminy Ząbkowice Śląskie.

Wieczorem zebrani bawili się przy muzyce zespołu LIDER DANCE – zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.