ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

"Rosja Jędrzeja Morawieckiego" - spotkanie podróżnicze w ZOK-u

25.01.2013
W Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Globtrotera z młodym polskim reportażystą i podróżnikiem Jędrzejem Morawieckim, a tematem była Rosja.

W Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Globtrotera z młodym polskim reportażystą i podróżnikiem Jędrzejem Morawieckim, a tematem była Rosja. „Bo Rosja jest imperium i zawsze nim będzie. Dlatego jest Rosją. Pełną wielkich uczuć, poszukiwań Boga, bogatą w tajgę, bezkresne lasy i stepy. Imperium dziesiątków narodów, kultur. Imperium skrawków bólu, niesionego z kolejnych frontów.” – (Jędrzej Morawiecki - „Łuskanie światła. Reportaże rosyjskie”). Uczestnikom spotkania zaprezentowane zostały fragmenty filmu dokumentalnego „Syberyjski przewodnik”, którego współautorem jest dr Morawiecki. Film otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na festiwalu w Krakowie a także wyróżnienie w Lublinie (Rozstaje Europy), Srebrną Iglicę we Wrocławiu (Offensiva), nagrodę specjalną w Kielcach (NURT 2005).

To historia rosyjskiej sekty wissarionowców, która żyje na Syberii, na południu Kraju Krasnojarskiego, w środku tajgi. Członkowie sekty porzucili wszystko, aby razem z Wissarionem - byłym milicjantem drogówki, który podaje się za Jezusa Chrystusa żyć w głębokiej harmonii z przyrodą, z pracy własnych rąk, bez systemu pieniężnego i słuchając przykazań „nowego” Chrystusa.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.