ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ślub pod Krzywą Wieżą – dlaczego nie?

20.01.2015
Już od 1 marca 2015r. będzie możliwe zawarcie związku małżeńskiego poza kościołem czy Urzędem Stanu Cywilnego. Na swój ślub będzie można wybrać praktycznie każde miejsce, pod warunkiem, że jest bezpieczne i gwarantujące zachowanie powagi ceremonii ślubnej.

Ślub poza Urzędem będzie dodatkowo płatny – opłata wynosi 1000 zł. Jest to kwota wynikająca z nowej ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. Decyzja o udzieleniu takiego ślubu należy do kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Nowa ustawa nakłada na także kierowników USC obowiązek prowadzenia elektronicznej rejestracji  urodzeń, małżeństw i zgonów, zaś odpisy z tych dokumentów będą wydawane w dowolnym USC.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.