ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3

04.10.2013
Birety na głowach, odświętne galowe stroje i wielka kredka, która budziła uśmiech na twarzach nowo mianowanych uczniów - był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się w ząbkowickich placówkach szkolnych 4 października 2013 r.

Podczas obu uroczystości najważniejszym momentem było złożenie przysięgi. W Szkole Podstawowej nr 1 ceremonię pasowania przeprowadził burmistrz Marcin Orzeszek wraz z dyrektorem szkoły Panem Andrzejem Popławskim. Ślubowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Szkoła Podstawowa nr 3 świętowała na szkolnym boisku. Program artystyczny rozpoczął się odtańczeniem poloneza. Nowych uczniów mianował burmistrz, pani dyrektor Bogusława Raba oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Susz.

Dzień oficjalnego wstąpienia do grona uczniów nie mógł obyć się bez upominków: burmistrz wręczył dzieciom odblaski w ramach poprawy ich bezpieczeństwa i widoczności w ruchu komunikacyjnym, życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, radości i nowych przyjaźni na lata.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.