ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Spektakl „KOBYŁA” - Ząbkowicka Szopka Noworoczna

27.01.2014
Stowarzyszenie Animatorów Kultury zaprezentowało w sobotę 25 stycznia 2014 tegoroczną odsłonę Noworocznej Szopki na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Tytułowa „KOBYŁA” czyli „Komitet Obywateli Bystrych Y Łatwowiernych Aktywistów” to sztuka przedstawiona z przymrużeniem oka, ukazująca naszych samorządowców, władze gminy oraz wydarzenia minionego roku w krzywym zwierciadle. Na przedstawienie licznie przybyła publiczność - było ciekawie i wesoło.

Spektakl składał się z dwóch części. Pierwsza nawiązywała do ewangelicznej tradycji bożonarodzeniowej – narodzin zbawiciela, wesołej nowiny głoszonej przez zastęp aniołów i poczynań złego Heroda. Na scenie pojawili się: Maryja i Józef z małym dzieciątkiem, Herod "kuszony" przez Diabła, aniołowie, pasterze i trzej królowie. Druga część to humorystyczne podsumowanie gminnych inwestycji, sytuacji, wydarzeń jak i samych urzędników. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.