ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Spotkanie grona pedagogicznego Liceum Pedagogicznego w Ząbkowicach Śląskich

17.09.2013
W kawiarni „Rynkowa” w Ząbkowicach Śląskich odbyło się niecodzienne spotkanie po latach. Nauczyciele nieistniejącego już Liceum Pedagogicznego dla Wychowawców Przedszkoli w Ząbkowicach Śląskich spotkali się w sobotę 14 września. Nazywane perełką ząbkowickiej oświaty Liceum Pedagogiczne istniało w latach 1952-1976 i mieściło się przy ul. Prusa - aktualnie budynek Starostwa Powiatowego.

Obecni na spotkaniu Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich oraz Ryszard Nowak - Wicestarosta Ząbkowicki wręczyli podziękowania za wieloletnią pracę, kształcenie i wychowanie pedagogów ziemi ząbkowickiej.

W Liceum Pedagogicznym wykształcono bowiem wielu wspaniałych pedagogów - absolwenci tej szkoły nabytą  wiedzę, umiejętności wykorzystywali w późniejszej pracy zawodowej. Część nauczycieli  jak i absolwentów rozjechali się po całej Polsce a niektórzy dotarli do krajów europejskich czy Ameryki Północnej.

Spotkanie wywołało lawinę pięknych i wzruszających wspomnień. Uczestniczyło w nim ponad 130 osób - absolwentów i nauczycieli, na czele z byłą dyrekcją liceum:  Panem Tadeuszem Klisiewiczem i Panem Mieczysławem Gajewiczem.

Życzymy wszystkim nauczycielom Liceum Pedagogicznego jak i  absolwentom pomyślnych lat w zdrowiu oraz satysfakcji ze swojej pracy na rzecz Ząbkowic Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.