ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Spotkanie informacyjne w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich dla osób bezrobotnych i chcących założyć własną działalność gospodarczą

30.10.2013
Osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo oraz wszyscy zainteresowani założeniem własnej firmy mogli skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji - 28 października w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie informacyjne na temat możliwości skorzystania z szerokiego wsparcia. Z jednej strony wsparcie to obejmuje pomoc osobom, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących pracodawcy (m.in. zwolnienia grupowe) a z drugiej strony - uzyskanie środków finansowych na własną działalność gospodarczą.

Podczas spotkania omówione zostały projekty, które już funkcjonują w 2013 roku: „Aktywizacja rynku pracy na Dolnym Śląsku” oraz projekt „Fundusz Pożyczkowy EFS”.

Urząd Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z dniem 1 lipca 2013 r. rozpoczął realizację projektu systemowego „Aktywizacja rynku pracy na Dolnym Śląsku” Głównym celem projektu „Aktywizacja rynku pracy na Dolnym Śląsku” jest ograniczenie napływu bezrobotnych zwalnianych z przyczyn dotyczących pracodawców. Dla uczestników projektu został przewidziany szereg działań outplacementowych, takich jak: poradnictwo zawodowe, poradnictwo psychologiczne, szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, wsparcie pomostowe (max. 800,00 PLN przez okres 6 m-cy),  dodatek relokacyjny (5 000,00 PLN) – dodatek dla osób, które uzyskały zatrudnienie w miejscowości oddalonej powyżej 50 km od miejsca zamieszkania z przeznaczeniem na pokrycie kosztów dojazdu czy zakwaterowania w początkowym okresie zatrudnienia i inne.

Osoby zainteresowane projektem, które nie uczestniczyły w spotkaniu a chciałyby skorzystać ze wsparcia - zapraszamy do kontaktu z konsultantami Agencji Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A. oraz do zapoznania się z informacjami na stronach:

- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: http://www.umwd.dolnyslask.pl/fundusze-europejskie/realizowane-projekty/nowy-projekt-aktywizacja-rynku-pracy-na-dolnym-slasku/regulamin-i-dokumenty/

- Agencji Rozwoju Regionalnego „AGROREG” S.A.:
http://www.agroreg.com.pl/oferta/aktywizacja-rynku-pracy-na-dolnym-%C5%9Bl%C4%85sku.html

Projekt „Fundusz Pożyczkowy EFS” dotyczy możliwości uzyskania niskooprocentowanych pożyczek dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na Dolnym Śląsku. Taka pożyczka może być przeznaczona na np.: zakup, budowę i modernizację obiektów produkcyjnych, zakup środków trwałych, w tym zakup środków transportu bezpośrednio związanych z celem planowanego przedsięwzięcia, zakup sprzętu, wyposażenia w maszyny, urządzenia, aparaty.  Maksymalna wysokość pożyczki to 50 000 zł a oprocentowanie jest preferencyjne i wynosi 3%.

Więcej informacji o funduszu Pożyczkowym EFS: http://www.agroreg.com.pl/pozyczki/fundusz-pozyczkowy-efs.html

Spotkanie oraz indywidualne porady poprowadziły konsultantki Punktu Konsultacyjnego KSU z Agencji Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A. w Nowej Rudzie.

Przypominamy, że w pierwszą środę miesiąca konsultantki Punktu Konsultacyjnego KSU AGROREG S.A. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich od godz. 11:00 do 15:00 udzielają bezpłatnych porad. Z punktu konsultacyjnego może skorzystać każdy – jeżeli chcesz założyć firmę lub dowiedzieć się jak pozyskać fundusze, zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie – 06.11.2013 r. o godz. 11.00.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.