ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego w Ząbkowicach Śląskich

20.11.2012
Konsultacje powiatu ząbkowickiego na temat projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r. odbyły się 20 listopada 2012 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, instytucji i przedsiębiorstw z gmin powiatu. Konsultacje społeczne to okazja do bezpośredniej rozmowy i wnoszenia uwag do projektu.

Konsultacje poprzedziła konferencja prasowa, z udziałem Pana Jerzego Tutaja - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Pana Marcina Orzeszka - Burmistrza Ząbkowic Śląskich, Pana Romana Festera -  Starosty Ząbkowickiego, Pana Stanisława Jurceiwcza – Senatora RP oraz Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Grażyny Orczyk.

Spotkanie konsultacyjne rozpoczęło się od przywitania wszystkich zebranych przez marszałka Jerzego Tutaja, który następnie zaprezentował strategię województwa. Po przedstawieniu prezentacji rozpoczęła się dyskusja, w której aktywnie uczestniczyli  zgromadzeni na sali. Głos zabrali m.in. Monika Wielichowska - Poseł na Sejm RP oraz Burmistrz Marcin Orzeszek, który podkreślił korzystne dla Gminy Ząbkowice Śląskie rozwiązania zaistniałe w nowej strategii. Nowy plan zakłada realizację najważniejszych dla rozwoju regionu projektów, przy zaangażowaniu wszystkich dolnośląskich środowisk. Obszarem interwencji będzie nie tylko stolica województwa, ale nacisk położony będzie także na zrównoważony rozwój pozostałych miast z terenu Dolnego Śląska. Burmistrz mówił o kwestiach kluczowych dla naszej gminy – o planowanej budowie drogi łączącej Kotlinę Kłodzką z dolnośląską stolicą, oraz o zakładanych działaniach mających na celu poprawę poziomu edukacji.

Wszystkie zgłaszane pytania i wnioski zostały zarejestrowane i będą wzięte pod uwagę przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Projekt Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego można pobrać ze strony: www.umwd.pl (zakładka Rozwój Regionalny).

Swoje uwagi, wnioski i pomysły można zgłaszać do dnia 18 grudnia 2012 r. poprzez formularz on-line, dostępny na stronie www.umwd.dolnyslask.pl.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.