ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Spotkanie opłatkowe Koła Związku Sybiraków w Ząbkowicach Śląskich

30.01.2014
Doroczne spotkanie opłatkowe zarządu i członków Koła Związku Sybiraków odbyło się 29 stycznia 2014 w Restauracji Pod Arkadami. Podczas uroczystości składano sobie noworoczne życzenia, dzieląc się opłatkiem. Nie zabrakło przemówień, ciepłych słów i wspomnień o Sybirze.

Uroczystość rozpoczął Hymn Sybiraków z udziałem pocztu sztandarowego. Spotkanie prowadził Prezes ZKZS Włodzimierz Maj, który w swoim przemówieniu nawiązał m.in. do wspomnień o pobycie na Sybirze oraz do historii ząbkowickiego koła, opowiadając o początkach jego formowania aż do współczesności.

Noworoczne życzenia dla wszystkich Sybiraków złożyli m.in.: Burmistrz Marcin Orzeszek, Starosta Ząbkowicki Roman Fester oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego Józefa Warechowicz. Ksiądz Prałat Marian Mądry poprowadził modlitwę w intencji Sybiraków, którzy zmarli na dalekiej Syberii oraz życzył wszystkim obecnym wielu łask i błogosławieństwa bożego. Następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę i podzielili się opłatkiem na znak pamięci o tych, którzy przeżyli gehennę wywózki na nieludzką ziemię. Życzliwa i miła atmosfera towarzyszyszyła wszystkim zebranym gościom.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.