ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Spotkanie z Adrianem Słoninką

15.04.2014
Adrian Słoninka – dwukrotny Mistrz Polski w showdownie, mieszkaniec Olbrachcic Wielkich - złożył dziś miłą wizytę w gabinecie burmistrza. Podczas spotkania młody sportowiec opowiedział o swoich sukcesach i planach. Showdown to sport stworzony dla osób z upośledzeniem wzroku, przypominający grę w tenisa stołowego. Burmistrz w podziękowaniu za reprezentowanie Gminy Ząbkowice Śląskie na międzynarodowych zawodach wręczył Adrianowi upominek z Miasta Krzywej Wieży wraz z gratulacjami.

Osiągnięcia Adriana są znaczące: w styczniu zajął 4 miejsce na międzynarodowym turnieju w Finlandii, gdzie wystąpiło 22 zawodników. W Europejskim Rankingu Mężczyzn w Showdownie, który klasyfikuje 200 zawodników zajmuje 7 miejsce. Ponadto reprezentuje Polskę w piłce nożnej niewidomych - zagrał w meczu pokazowym przed otwarciem Euro 2012 na Stadionie Narodowym, gdzie jego drużyna pokonała zespół z Chorzowa 4:3.

Podczas spotkania burmistrz zadeklarował chęć współpracy i pomocy w rozwoju kariery sportowej utalentowanego mieszkańca naszej gminy. Gratulujemy Adrianowi sukcesów i życzymy kolejnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.