ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Spotkanie z Leszkiem Nowakiem

27.11.2014
Poeta, malarz, autor licznych opracowań z zakresu sztuki użytkowej, Leszek A. Nowak gościł w Sali Ślubów ząbkowickiego Ratusza. Pisarz promował tam swoją nową książkę „Artyści związani z Ziemią Ząbkowicką i ich dzieła. Leksykon artystyczny Ziemi Ząbkowickiej”. Na prowadzonym przez Jerzego Organiściaka spotkaniu bardzo licznie zjawili się mieszkańcy nie tylko Ząbkowic Śląskich, ale i całego regionu. Autor opowiadał o swojej przeszłości i twórczości, oraz przygotowywaniu swojej najnowszej książki. Całość uświetniła swoim śpiewem Sylwia Biernacka.

Książka wydana została przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie. Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 biblioteka mogła realizować ten projekt. Dwa spotkania z uczniami odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach Śl. i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach ,dwa pozostałe z mieszkańcami Ziębic w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego i w Ząbkowicach Śl.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.