ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Mieszkanie za 5 % jego wartości

25.07.2013
Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek informuje, że zgodnie z obowiązującą ustawą o gospodarce nieruchomościami najemcom gminnego lokalu mieszkalnego przysługuje pierwszeństwo w jego nabyciu.

1. forma gotówkowa - w przypadku jednorazowej zapłaty ceny sprzedaży Przy jednorazowej zapłacie ceny sprzedaży udzielana jest bonifikata w wysokości 95%.

2. forma ratalna - cena sprzedaży może zostać rozłożona na raty, na czas nie dłuższy niż 5 lat. Pierwsza rata w wysokości 10% ceny sprzedaży podlega zapłacie na konto Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich nie później niż do dnia zawarcia notarialnej umowy sprzedaży. Do pozostałej należności zostanie zastosowana bonifikata w wysokości 85%. Nieuiszczona należność, która zostanie rozłożona na raty będzie podlegała 5% oprocentowaniu rocznie.

Ponadto istnieje możliwość nabycia lokalu w budynku wpisanym do rejestru zabytków z 50% bonifikatą.

W związku z powyższym zachęcam do skorzystania z przysługującego uprawnienia i zapraszam do wykupu mieszkań.

Sprawy sprzedaży nieruchomości prowadzi Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich pok. Nr 31, II piętro, a dodatkowo informacje udzielane są pod numerem telefonu (74) 81 65 326.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.