ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Sulisek 2012” – III Gminy Konkurs Piosenki Ludowej

30.11.2012
Z wielkim urokiem, w specjalnie przygotowanych strojach i w otoczeniu ładnej scenografii prezentowali się 30 listopada 2012 roku uczestnicy III Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych. Przegląd zorganizowała Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej wraz z podległym jej Centrum Kształcenia w Sulisławicach.

Jako pierwsi wystąpili najmłodsi - w kategorii przedszkolnej. Kolejno prezentowali się uczniowie klas I – III oraz klas IV – VI. Dzieci wykazały się talentem, sceniczną odwagą i poczuciem humoru. Po występach poszczególnych kategorii gościnie wystąpiły: zespół taneczny dzieci z Przedszkola w Szklarach i Zespół Ludowy „Wiolinki” pod kierownictwem Anny Bartkiewicz-Czaji.

Uczestników oceniało Jury w składzie:
Małgorzata Przyjemska – nauczyciel gimnazjum, muzyk, instruktor emisji głosu
Halina Antoszczyszyn – animator kultury
Zbigniew Szermer – muzyk, animator kultury
Anna Józefowicz – radna z Ząbkowic Śl. założycielka chóru „Gloria”.

Spośród 41 występujących dzieci nagrodzony został – jak co roku - najmłodszy uczestnik; w każdej kategorii wyłonieni zostali trzej najlepsi artyści, zajmując odpowiednio I, II i III miejsce.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.