ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Świąteczny 89 Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXVII Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych

18.12.2013
Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej zorganizowało „ŚWIĄTECZNY” 89 Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXVII Integracyjny Rajd Dla Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyło w nim 147 osób, w tym 18 osób niepełnosprawnych. Rajd odbył się 14 grudnia 2013 i był zwieńczeniem sezonu turystycznego 2013. Trasa rajdu wiodła z Ząbkowic, przez Mikołajów, Żdanów szlakiem zielonym przez częściowo zachowany fragment Kolejki Sowiogórskiej, Srebrną Przełęcz do twierdzy w Srebrnej Górze- fort DON JON.

Grupy turystyczne reprezentowały szkoły i instytucje z Ząbkowic Śląskich, Ziębic, Stolca, Zwróconej i Kamieńca Ząbkowickiego a także grupy z Klubu Seniora w Kamieńcu i Ząbkowicach Śl., Stowarzyszenie „Integracja” oraz po raz pierwszy  - grupa z Nadleśnictwa Bardo.

Trasa wiodła zielonym szlakiem z Mikołajowa, przez częściowo zachowany fragment Kolejki Sowiogórskiej, Srebrną Przełęcz do twierdzy w Srebrnej Górze- fort DON JON. Zdobyto 16 punktów do Górskiej Odznaki Turystycznej. Zakończenie rajdu odbyło się przy ognisku na otwartej przestrzeni dziedzińca fortu DON JON. Po przeprowadzeniu konkursów i wręczeniu nagród rajd zakończono o godz. 16:00. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z ostatniej tegorocznej wyprawy ząbkowickich „rajdowców”.

W 2013 r. w dziewięciu integracyjnych rajdach udział wzięło 1 547 osób,  w tym 151 to osoby niepełnosprawne.

Zobacz wyniki konkursów 88 RAJDU ZIEMI ZĄBKOWICKIEJ

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.