ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Świętoszek” na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury

28.02.2013
Stowarzyszenie Twórców Sztuki, zrzeszające młodzież ze szkół Gminy Ząbkowice Śląskie, wystawiło 25 i 26 lutego na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury sztukę Moliera (Jeana Baptiste Paquelin) pt. „Świętoszek”.

Reżyser spektaklu Pani Józefa Grzęda po raz kolejny sięgnęła po sztukę twórcy komedii charakterów. Tytułowy bohater Tartuffe to intrygant i komik w czystej postaci – „Świętoszek” obnaża słabość ludzkich charakterów i obłudę, wciąż skutecznie opierając się upływowi czasu i nie tracąc nic ze swej aktualności.

W główne postacie wcielili się:

 

Tartuffe - Marcin Szkaradek
Orgon, głowa rodziny – Kamil Rak
Elmira żona Orgona – Paulina Mazurkiewicz
Damis syn Orgona – Miron Cwek
Marianna córka Orgona – Sandra Szewczak
Walery adorator Marianny – Jakub Kielar
Kleant szwagier Orgona, brat Marianny – Andrzej Kocoń
Doryna pokojówka Marianny – Klaudia Puchała
Pani Pernelle matka Orgona – Danuta Hreczyńska
Flipotka pokojówka Pani Pernelle – Emilia Ćwiklak
Pan Zgoda woźny sądowy – Jakub Kielar
Oficer gwardii – Patryk Osiadacz

 Dobrze przygotowana i dobrana scenografia, klimatyczna muzyka barokowa i sceniczna swoboda młodych aktorów sprawiły, że sztuka cieszyła się dużym zainteresowaniem i powodzeniem zarówno starszej jak i młodszej widowni. Przedstawienie skłaniało do refleksji, a momentami rozśmieszało do łez. Spektakl obejrzeli mieszkańcy oraz uczniowie z ząbkowickich szkół średnich i gimnazjów oraz z Ziębic.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.