ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Szkoła w Stolcu i Euro 2012

19.06.2012
Na sto dni przed Euro, Grupa Inicjatyw Edukacyjnych „Supernauczyciel” ogłosiła ogólnopolski konkurs w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy gospodarzami”. Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Sportu i Turystyki. Głównym celem konkursu było włączenie uczniów w przygotowanie do Euro 2012.

Zafascynowani tematem sportu a szczególnie piłki nożnej, przystąpiliśmy do projektu. Najpierw powstał zespół  w składzie: Dawid Armański, Marcin Armański , Fabian Mikoś, Kacper Dominik, Piotr Franczak, Borys Nowosad, Mateusz Golis, Patryk Pażout, Bartosz Worek i Kacper Oleasz. Prawnym opiekunem projektu była p. Dorota Sikora. Następnie zabraliśmy się do ciężkiej pracy.

Zdecydowaliśmy się na temat „Kibicujemy Europie” i postanowiliśmy zakończyć  projekt  finałowym meczem piłki nożnej. Przygotowania do naszych mistrzostw były bardzo owocne w pozyskanie wiedzy dotyczącej państw biorących w nich udział. Podczas meczu wcieliliśmy się w rolę reprezentacji Hiszpanii i Niemiec. Zdobytymi wiadomościami podzieliliśmy się ze wszystkimi uczniami, eksponując gazetki informacyjne oraz włączając całą społeczność  w przygotowanie i realizacją Naszego Małego Euro. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Samodzielnie na miarę swoich możliwości, przygotowaliśmy film, będący podsumowaniem projektu.

10 czerwca, na chwilę przed rozpoczęciem meczu otwarcia , dowiedzieliśmy się , że nasza szkoła zdobyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie „Gotowi na 2012” .

Wszyscy jesteśmy dumni i szczęśliwi z tak wysokiego wyniku, ponieważ rywalizowaliśmy z ok. 40 szkołami podstawowymi z całej Polski. Najbardziej  cieszy nas to, że choć jest nas niewielu i nie mamy profesjonalnego boiska ,udało  nam się osiągnąć sukces i wywołać w całej społeczności szkolnej dodatkowe emocje związane z Euro 2012. W związku z tym pojawiła się propozycja wprowadzenia takich projektów cyklicznie. Zapraszamy do oglądnięcia naszego materiału projektowego, umieszczonego na stronie  www.zpsstolec.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.