ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

TRÓJKA kibicuje EURO - Dzień w ramach akcji: Szkoła bez przemocy

11.06.2012
NAUCZMY SIĘ CIESZYĆ...Na przykład z tego,że jesteśmy organizatorami wielkiego wydarzenia piłkarskiego. Uczniowie "zabarwieni"na biało-czerwono, rozgrzani okrzykami "do boju!", rozśpiewani i pomysłowi w używaniu wszelkich możliwych gadżetów kibica pokazali, jak można to robić.

Naturalna, nieudawana, spontaniczna euforia niosła się po sali gimnastycznej jak stadionowa meksykańska fala. Dzieciaki dopingowały zawodników mini turnieju szkolnego doskonale kierując się zasadą fair play. Świetnie byłoby przenieść ten nawyk na najbliższe już dni piłkarskich mistrzostw i zagrzewać do walki Polaków, rywalizujących przecież ze znakomitymi przeciwnikami. Przy okazji tego małego projektu przemyciliśmy jeszcze jedną bardzo ważną ideę, którą pilnie rozwijamy w szkole-staranie o tworzenie środowiska bez przemocy. Udane scenariusze nieszablonowych zajęć, podsumowane kreatywnym tworzeniem plakatów tematycznych były fajnym dowodem na to, że poza dyrekcją, nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły, nasi uczniowie są super zorientowani w tym jak działać, aby wokół nich było coraz bezpieczniej. To też powód do radości. I wreszcie Dzień Dziecka, miły dla tych małych i większych, osłodzony cukierkami i występami z cyklu nauczyciele-dzieciom, przygotowanymi pod okiem świetlicy szkolnej, także ten akcent był pretekstem do uciechy. Jak się więc okazało duch EURO skumulował szereg pozytywnych wydarzeń na terenie Trójki i to dobre podsumowanie na koniec.

Tekst: M. Abrahamik
Zdjęcia: J. Stecko

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.