ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Diecezji Świdnickiej.

21.02.2012
Ponad 60 uczestników wzięło udział w II Turnieju Tenisa Stołowego Ministrantów Diecezji Świdnickiej. Zawody odbyły się w sobotę 18 lutego na Hali "Słonecznej". Organizatorem imprezy było Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza i Dekanat Ząbkowice Południe.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoły ponadgimnazjalane. Turniej poprzedziła Msza św. sprawowana w Kościele p.w. św. Jadwigi.

Gościem honorowym był medalista olimpijski w wioślarstwie Kajetan Broniewski oraz Michał Staszak - medalista mistrzostw Polski w szermierce. Wszyscy uczestnicy oprócz rozgrywanych turniejowych pojedynków w tenisa stołowego mogli spróbować sił na ergometrze wioślarskim i poczuć choć namiastkę emocji i ogromny wysiłek jaki towarzyszy przy zawodach wioślarskich. Legendarny olimpijczyk poprzez krótki pokaz filmowy, opowiadając o osiągnieciach polskich zawodników, zachęcał młodzież do walki do samego końca, niepoddawania się przeciwnościom, zmeczeniu i powszechnym krytykom podczas uprawiania jakichkolwiek dyscyplin sportowych. Bo dzięki temu można osiągnąć sukces.

Dodatkowe wrażenia  także  możliwość wzięcia udziału w pojedynku na szpady, w strojach jakie obowiązują w  szermierce.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.