ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Turyści chętnie przyjeżdżają do Ząbkowic Śląskich - ponad 7 tys. turystów weszło na Krzywą Wieżę w pierwszym półroczu

03.07.2014
Rośnie liczba osób odwiedzających nasze miasto. Turyści chcą poznać Ząbkowice Śląskie, o których coraz więcej słyszą i czytają w Internecie. Jak wynika z prowadzonych statystyk ze sprzedaży biletów w pierwszym półroczu – do 30 czerwca br. nasz sztandarowy zabytek zwiedziło 7487 turystów.

Dla porównania w pierwszych półroczach lat ubiegłych liczba turystów zwiedzających Krzywą Wieżę przedstawiała się następująco:

I – VI  2010r.: 2522
I – VI  2011r.: 3415
I – VI  2012r.: 3460
I – VI  2013r.: 7033
I – VI  2014r.: 7487

Natomiast Laboratorium dr. Frankensteina / Śladami dr. Frankensteina w Izbie Pamiątek Regionalnych odwiedziło 4194 osób*:

I – VI  2010r.: 1889
I – VI  2011r.: 1892
I – VI  2012r.: 1794
I – VI  2013r.: 3293
I – VI  2014r.: 4194*

*od  kwietnia 2014 r. otwarto nową atrakcję: „Śladami dr. Frankensteina” obejmującą Laboratorium dr. Frankensteina.

„To efekt naszych wielu działań promocyjnych, promujemy się na targach: pokazaliśmy się m.in. mieszkańcom Wrocławia, Łodzi i Krakowa. Nasza strona internetowa zawiera wiele przydatnych i na bieżąco uzupełnianych informacji. Popularność przynoszą nam też cykliczne imprezy tj. „Dni i Noce Krzywej Wieży” - na które już serdecznie zapraszam – odbędą się 11-12 lipca br., czy „Weekend z Frankensteinem”. Na imprezy ściągamy kultowe i topowe gwiazdy muzyki polskiej a to procentuje właśnie w przyszłości. Staramy się efektywnie wydawać pieniądze, aby stały się one kołem zamachowym dla rozwoju turystyki i przedsiębiorczości związanej z turystyką: przeznaczamy środki na infrastrukturę miejską m.in. ulice, chodniki, rewitalizację parku, ukwiecanie trawników, tak aby miasto stawało się piękniejsze, trwa kolejny trzeci etap remontu ząbkowickiego zamku - jest to nasza szansa rozwoju, otwieramy nowe atrakcje turystyczne tj. „Salę grabarzy” w ramach „Śladów dr. Frankensteina” w Izbie Pamiątek Regionalnych, czy Salę Tortur i Lochu Głodowego w Krzywej Wieży, których nastąpi otwarcie niebawem, kampanie internetowe, bilbordowe czy prasowe naszych atrakcji turystycznych. Obserwujemy ciągły przyrost turystów jednodniowych, którzy przyjeżdżają do nas na co najmniej kilka godzin i tu zostawiają swoje pieniądze w restauracjach, pizzeriach, lodziarniach i innych sklepach” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.