ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl. otrzymali stypendia Gena Haasa

17.04.2015
Laptop, książki oraz gadżety firmy Haas dla 9 najlepszych uczniów z technikum o profilu mechanik CNC z Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich. Ząbkowicka szkoła jako jedyna z 16 szkół w kraju wspieranych przez firmę Haas otrzymała fundusze na stypendia dla najzdolniejszych. W szkolnej auli uczniowie: Daniel Rąpała, Kasper Zub, Maciej Marteliński, Kamil Żurek, Dawid Krzysztofiak, Piotr Kokoszka, Paweł Skorupski, Damian Stanny i Bartosz Jeł odebrali z rąk regionalnego przedstawiciela firmy Haas Wojciecha Mackiewicza oraz Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka i Starosty Ząbkowickiego Romana Festera stypendia, jako nagrodę dla najlepszych uczniów w zawodzie technika obrabiarek sterowanych numerycznie.

Na spotkaniu Jan Małozięć, nauczyciel programowania i obsługi obrabiarek CNC zaprezentował projekty, jakie młodzież realizuje na tym specjalistycznym sprzęcie, m.in.: model samochodu Formuły 1 czy szachy.  Kierownik warsztatów ZSZ Janusz Labok podsumował zaś to, co działo się w ostatnich latach w szkole w ramach programu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, a działo się sporo – Szkoła zmodernizowała swoje pracownie wraz z wyposażeniem, uczniowie uczestniczyli w wielu wycieczkach zawodoznawczych, spotkaniach z przedstawicielami firm z całego regionu pod kątem ofert pracy, uczestniczyli w miesięcznych praktykach w Berlinie, a na następne wyjeżdżają już w maju, tym razem do Bolonii. Przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych zajmują co roku czołowe miejsca w konkursach zawodowych w regionie wałbrzyskim oraz na Dolnym Śląsku, regularnie uczestnicząc w etapach ogólnokrajowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych: http://zsp2zabkowice.pl/index.php/oferta-edukacyjna

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.