ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Udana wycieczka dla dzieci z Gminy Ząbkowice Śl.

20.07.2012
W ramach wakacji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich 18 czerwca odbyła się wycieczka, w której brało udział 49 dzieci z naszej gminy. Dzieci zwiedziły Ziębice, weszły na wieżę w Paczkowie oraz odwiedziły nasze ząbkowickie zabytki – Krzywą Wieżę i Laboratorium Frankensteina.

Podczas wyprawy uczestnikom towarzyszył przewodnik turystyczny, pan Leopold Jowczyk, który przybliżył historię odwiedzanych zabytków. Zwiedzanie rozpoczęło się od Ziębic, gdzie czekało najwięcej atrakcji: Brama Paczkowska z XIV wieku, Muzeum Gospodarstwa Domowego oraz Park Jurajski. W muzeum dzieci zwiedziły siedem sal ekspozycyjnych poświęconych dawnym sprzętom codziennego użytku i historii miasta, natomiast w Parku Jurajskim miały okazję pobawić się z figurami dinozaurów. Po zabawie nadszedł czas na wyjazd do Paczkowa i wejście na wieżę ratuszową, skąd rozpościerał się piękny widok na miasto i jego zabytki.

Wycieczka zakończyła się miłym, lokalnym akcentem - czyli wejściem na Krzywą Wieżę i zgłębieniem tajemnic Laboratorium Frankensteina. Nastroje i humory dopisały - najmłodsi uczestnicy wyprawy wrócili do domów pełni wrażeń i emocji po zwiedzaniu swojego regionu - jak się okazało - niezwykle bogatego w atrakcje.

tekst i fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.