ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Uroczysta Akademia z okazji 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości

07.11.2014
Patriotycznie, obywatelsko i uroczyście – tymi słowami można opisać Akademię z okazji 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowaną przez uczniów i grono pedagogiczne Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ząbkowicach Śląskich.

Uczniowie swoim występem nadali wydarzeniu podniosły ton i ukazali zebranym gościom jak ważnym świętem dla każdego Polaka jest Święto Niepodległości. Akademię rozpoczęła animacja poświęcona historii Polski od założenia kraju po dzień dzisiejszy. Następnie uczniowie w sposób symboliczny zaprezentowali Rozbiór Polski, poprzez podarcie mapy Polski przez zaborców. Bardzo podniosłym momentem było odśpiewanie Roty przez zespół Santo i publiczność. W trakcie Akademii mogliśmy wysłuchać wierszy i pieśni przygotowanych na tą okazję. Całość zakończyła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Burmistrz Marcin Orzeszek podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację Akademii, a w szczególności uczniom i gronu pedagogicznemu Publicznego Gimnazjum 2 im. Noblistów Polskich a Senator RP Stanisław Jurcewicz wręczył na ręce uczniów książkę „Legiony Polskie”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.