ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Uroczystość nadania proporca Straży Granicznej w Kłodzku

16.06.2014
Burmistrz Marcin Orzeszek uczestniczył w obchodach nadania proporca Placówce Straży Granicznej w Kłodzku. Podczas apelu uroczyście poświęcono proporzec, wbito gwoździe w drzewiec proporca oraz złożono wpisy do księgi pamiątkowej. Weksylium, które zdobią słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” jest namacalnym symbolem wartości, którym z pełnym poświęceniem hołdują funkcjonariusze Straży Granicznej w Kłodzku. Proporzec jest nie tylko symbolem, jak również podziękowaniem dla funkcjonariuszy Straży Granicznej za wiele lat ciężkiej służby na rzecz Ziemi Kłodzkiej oraz za krzewienie wartości patriotycznych w naszym regionie.

W obchodach uroczystości poza Burmistrzem udział wzięli również Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, przedstawiciele Sejmu i Senatu RP na czele z Posłami na Sejm RP Moniką Wielichowską, Jakubem Szulcem, Senatorem RP Stanisławem Jurcewiczem, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Biskup Pomocniczy Diecezji Świdnickiej Adam Bałabuch oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.