ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja i kanonizacji Jana Pawła II

29.04.2014
Historyczne wydarzenie – kanonizacja papieża Polaka, która odbyła się 27 kwietnia to powód do dumy dla całego narodu. Miliony osób na całym świecie uczciło ten wyjątkowy dzień. Jest to okazja do wspólnego spotkania i duchowej refleksji - zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na uroczyste obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z Mszą św. dziękczynną za kanonizację Jana Pawła I oraz koncert papieski. Wspólnie możemy podziękować za wspaniałego Papieża Polaka, nasza obecność będzie świadectwem obywatelskiej postawy i szacunku dla wielkich czynów, których dokonał.

Uroczysta msza św. Polowa „Za Ojczyznę” z udziałem Chóru Gloria i Miejskiej Orkiestry Dętej rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Jana Pawła II. W programie obchodów 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja m.in. Hymn Państwowy w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, przemówienia okolicznościowe, składanie wieńców.

W części artystycznej programu wystąpi polski kompozytor, poeta, piosenkarz i gitarzysta – Roman Kołakowski. Reżyser teatralny i estradowy, autor wielkich widowisk plenerowych. Działalność artystyczną rozpoczął w latach 70. śpiewając najczęściej własne kompozycje do wierszy uznanych poetów m.in. Czesława Miłosza, Ewy Lipskiej, Stanisława Barańczaka. Jest autorem tekstów piosenek wykonywanych przez Voo Voo, Kazika, Michała Bajora, Justynę Steczkowską czy Piotra Rubika. W sobotę na placu pod „Pomnikiem Poległym” Roman Kołakowski wykona koncert zatytułowany „Ewangelia Życia Jana Pawła II”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.