ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

V Europejski Tydzień Sportu za nami

06.06.2013
Ponad 800 osób wzięło udział w V Europejskim Tygodniu Sportu - przez 7 dni dorośli, dzieci i młodzież z Gminy Ząbkowice Śląskie uczestniczyli w wydarzeniach sportowych i rekreacyjnych, zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

V Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich oraz XIX Sportowy Turniej Miast i Gmin 2013 rozpoczął się w dniu 26 maja i trwał do 1 czerwca. Przez 7 dni lokalna społeczność uczestniczyła w zawodach sportowych i konkurencjach sprawnościowych. W ramach Tygodnia Sportu odbyły się Olimpiada Integracyjna, Olimpiada Przedszkolaków, mecze badmintona, siatkówki oraz test Coopera. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zdołały zepsuć zabawy oraz osłabić zaangażowania uczestników - większość imprez przeniesiono do Hali Słonecznej, gdzie z powodzeniem kontynuowane były zaplanowane sportowe przedsięwzięcia. W plenerze z kolei odbyły się turnieje piłki nożnej (Orlik 2012) oraz rekreacyjny piknik przy wesołym miasteczku (planty przed Halą Słoneczną). Kolejny aktywny tydzień sportu dopiero za rok – jednak w myśl idei wydarzenia życzymy wszystkim, aby rozwijanie kultury fizycznej i aktywność ruchowa towarzyszyły nam każdego dnia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.