ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

V Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu zakończone

10.06.2014
Już po raz piąty odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu, które w tym roku zmieniły nazwę na "Frankenstein Carp Meeting".

Nad zalew Kozielno zjechały 22 dwuosobowe ekipy z różnych województw. Zawody trwały cztery dni i trzy noce podczas, których zawodnicy zmagali się ze złowieniem jak największych karpi, których waga musiała przekraczać 2 kg. Najbardziej wyróżniającą się zasadą w zawodach karpiowych była zasada „catch and release” czyli „złów i wypuść”.

 Zmagania zawodników rozpoczęły się w czwartek 5 czerwca o godzinie 18.00 a zakończyły w niedzielę 8 czerwca o godzinie 11.00. Zakończenie zawodów obwieściły dźwięki syreny a zwycięzcami zostali Daniel Chowałko i Władysław Polasiński, którzy za złowienie największej ryby otrzymali łódkę Woarm Boat oraz Zygmunt Chmielowski i Piotr Lewicki, którzy za zajęcie II miejsca otrzymali łóżka oraz śpiwory. Uczestnikom dopisała piękna pogoda oraz świetne humory.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.