ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

V Rajd Turystyczny "Do książęcego kamienia"

09.09.2013
Po raz piąty odbył się rajd turystyczny do Książęcego Kamienia koło Sulisławic – 7 września 2013 dwie marszowe ekipy wyruszyły z Kluczowej oraz z Piławy Górnej do Sulisławic, gdzie na wszystkich uczestników czekała inscenizacja walk rycerskich, konkursy oraz poczęstunek. Przedsięwzięcie odbyło się dzięki organizatorom: Oddziałowi PTTK w Ząbkowicach Śląskich, Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych "Źródło" w Sulisławicach oraz Bractwu Rycerskiemu Księstwa Ziębickiego.

Tradycyjnie – w punkcie kulminacyjnym rajdu - pod Książęcym Kamieniem,  Bractwo Rycerskie Księstwa Ziębickiego odegrało scenę z życia prawdziwych rycerzy. Powodzeniem cieszył się pokaz rzemiosła rycerskiego oraz konkurs krajoznawczy.
Na zakończenie  dla wszystkich gości zorganizowano wspólny poczęstunek w świetlicy wiejskiej. Po posiłku najmłodsi mieli okazję zasięgnąć lekcji rycerskiej sztuki strzelania z łuku. Wszyscy - mimo zmęczenia długim marszem, zostali odwiezieni do domów w wyśmienitych nastrojach, pełni wspomnień po emocjonującym, intensywnym dniu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.