ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

VI DIECEZJALNA PLEJADA ŚWIĘTYCH w ZOK-u

26.10.2012
„Wielkie Imieniny 2012” – pod takim hasłem przebiegła szósta już z kolei edycja Plejady Świętych w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Na salę kinową licznie przybyły dzieci i młodzież z ząbkowickich szkół i przedszkoli, wraz z opiekunami. Uczestnicy prezentowali talenty wokalne i taneczne.

W uroczystości uczestniczył Ksiądz Kanonik Krzysztof Ziobrowski; Gospodarz Dekanatu Ząbkowice Śląskie Północ – Ks. Prałat Marian Mądry; w imieniu Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ignacego Deca - Ksiądz Infułat Kazimierz Jandziszak oraz w imieniu Burmistrza Marcina Orzeszka – Ewa Figzał – Zastępca Burmistrza.

Zgromadzonych przywitali organizatorzy: Pani Bożena Kozera - Dyrektor Szkoły w Zwróconej oraz Pan Zbigniew Łupak - Dyrektor ZOK-u. Obecni na sali duchowni wygłosili krótkie przemówienia, nawiązując do dnia wszystkich świętych i podkreślając, że są to imieniny nas wszystkich.

Po oficjalnym otwarciu rozpoczął się program artystyczny. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z placówek Gminy Ząbkowice Śląskie. Prezentowały układy taneczne, wiersze i piosenki. Wspaniałe stroje i kostiumy budziły zachwyt i przyciągały wzrok.

Jury w składzie:

* ks. Kanonik Jan Sroka – przewodniczący Jury;
* Aneta Klinke – Osadnik – teolog, pracownik III LO;
* Maria Kurzyp – nauczyciel j. polskiego z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ząbkowicach Śląskich;
* Zbigniew Łupak – Dyrektor ZOK
* Elżbieta Mostowy – pracownik Biblioteki Publicznej w Ząbkowicach Śląskich;

dokonało oceny i wręczyło opiekunom placówek nagrody.

Między występami czas umilał chór z Gimnazjum Publicznego nr 1, angażując widzów w śpiewanie i wykonywanie gestów ruchowych w rytm piosenek.

 W drugim etapie prezentowały się dzieci z ząbkowickich szkół podstawowych. Przegląd młodych talentów cieszył się dużym zainteresowaniem - dzieci występowały indywidualnie, opowiadając o świętych – swoich imiennikach. Recytowały, deklamowały i śpiewały. Jury przyznało wyróżnienia w kategorii klas młodszych oraz kategorii klas starszych. Na koniec nastąpiło uroczyste wręczenie laureatom nagród książkowych. Zastępca Burmistrza Pani Ewa Figzał złożyła podziękowania w imieniu Burmistrza Marcina Orzeszka, życząc organizatorom kolejnych edycji tak wspaniałego przedsięwzięcia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.