ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

VII Forum Dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Ząbkowicach Śląskich - już 20 kwietnia!

17.04.2013
Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich zapraszają na spotkanie dolnośląskich uniwersytetów trzeciego wieku, które odbędzie się 20 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Wrocławskiej. W programie panele dyskusyjne, warsztaty, koncerty, wystawy, wycieczka po mieście oraz wiele innych atrakcji. Wydarzeniu patronują: Lidia Geringer de Oedenberg Poseł do Parlamentu Europejskiego; Rafał Jurkowlaniec Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Stanisław Jurcewicz Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas VII Forum prelekcję na temat idei uniwersytetów trzeciego wieku wygłosi dr Walentyna Wnuk; równie ważnymi punktami spotkania będą panele dyskusyjne: debata pod hasłem „Kultura wczoraj i dziś”, którą poprowadzi redaktor Filip Marczyński z Radia Wrocław oraz panel dyskusyjny „Polityka a Trzeci Wiek” dla osób towarzyszących i gości honorowych.  

W części artystycznej będzie można posłuchać koncertu muzyki poważnej w wykonaniu dr. Marka Bilińskiego i jego syna oraz znanej  ząbkowickiej wiolonczelistki – Pauliny Niezgody. Wystąpi także Pan Andrzej Mazur z koncertem „standardy lat 80”.

W godzinach popołudniowych równolegle odbędą się warsztaty tematyczne z fotografii, malarstwa, technik artystycznych, teatru, muzykoterapii i lokalnej historii. Podsumowaniem zajęć będzie wystawa prac powarsztatowych oraz występ chóru i spektakl. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do wspólnego udziału, obcowania z wyższą kulturą i włączenia się w rozmowy na bliskie im tematy.

Szczegóły na plakacie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.