ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

22. Finał WOŚP w Ząbkowicach Śląskich – ubiegłoroczny rekord pobity!

13.01.2014
Podczas ząbkowickiego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich wolontariusze zebrali blisko 33 tysiące złotych – kwota deklarowana przez ząbkowicki sztab WOŚP to 32 865,44 zł - ponad 4 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Nadal trwają jeszcze licytacje w serwisie allegro.pl. Pieniądze zostaną przekazane na sprzęt do ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Przez 2 dni trwania WOŚP Halę Słoneczną odwiedziło mnóstwo osób, nie brakowało atrakcji.

Organizacją 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zajęło się Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego, gdzie mieścił się Sztab pod kierunkiem Piotra Warzochy. Sztab miał ogromne wsparcie z ząbkowickich placówek: Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika, Liceum Ogólnokształcącego oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich. W akcję  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich z Braszowic, Tarnowa, Stolca i Bobolic, Gmina Ząbkowice Śląskie, Ząbkowicki Ośrodek Kultury a także Ośrodek Sportu i Rekreacji. W organizację tegorocznego finału zaangażowanych było ok. 500 osób.

Sobota upłynęła na sportowo – po każdym meczu chętni brali udział w zabawie  „Kto da więcej-sprzedaż przedmiotów od darczyńców” pomagając tym samym w zbiórce pieniędzy na WOŚP. Niezwykle widowiskowym okazał się pokaz futbolu amerykańskiego w wykonaniu drużyny OWLS Bielawa – futboliści zaprezentowali krok po kroku zasady gry, efektowne chwyty i zagrania. Po instruktażu każdy chętny mógł spróbować swoich sił w ćwiczeniach, zakładając specjalny strój i ochraniacze.

Przez cały kolejny dzień - niedzielę - trwały koncerty, występy i pokazy. Pierwsze na scenie prezentowały się przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1, Przedszkola Publicznego nr 2 oraz Przedszkola Publicznego nr 4 w Ząbkowicach Śląskich – recytowały wiersze i śpiewały piosenki, urzekając swoją odwagą sceniczną wszystkich obecnych. Dzieci i młodzież przygotowały profesjonalny pokaz pierwszej pomocy. Publiczność rozgrzały koncerty „PLAST BAND”, Bartka Wrony ze swoim zespołem oraz „ABBA COVER”.

Między występami odbywała się sprzedaż przedmiotów od darczyńców pod hasłem „Kto da więcej?” – wśród tych nietuzinkowych gadżetów znalazły się m. in. koszulka Piotra Zielińskiego (UDINESE CALCIO) i piłka z autografami, kostka brukowa z własnym napisem która zostanie tradycyjnie zamontowana  na rynku, srebrne serduszka WOŚP wykonane przez firmę AGAT Zakład Wyrobów z Metali Szlachetnych Kochanowscy s.c., tort udekorowany przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich i Starostę Ząbkowickiego, Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich – certyfikat zdobywcy i imienna tabliczka, która zostanie zawieszona przy wejściu do Krzywej Wieży aż do następnego finału WOŚP. Wartą uwagi pamiątką była także filiżanka od prezydenta RP, którą osobiście na 22. ząbkowicki finał przywiózł Senator RP Stanisław Jurcewicz. Listę wszystkich przedmiotów można znaleźć na Facebooku 22. Finału Ząbkowickiego Sztabu WOŚP: https://www.facebook.com/ZabkowickiSztabWOSP?ref=ts&fref=ts.

Zainteresowaniem cieszył się także pokaz tresury psów Border Collie. Między tymi atrakcjami czas umilały pokazy ZUMBY pod kierownictwem instruktorki Agnieszki Malik. Zatańczyły także dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca Hanny Zielińskiej.

Wiele działo się także przed wejściem do hali w holu – tu można było nabyć losy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, spróbować pysznego ciasta, pierogów przyrządzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich, zakupić nie tylko pięknie wyglądające ale i smakujące torty przyozdobione przez dzieci podczas warsztatów. Panie – te starsze i te młodsze, chętnie korzystały z usług fryzjerskich stoiska pracowni fryzjerskiej LUNA . Całość zwieńczyło tradycyjne ŚWIATEŁKO DO NIEBA – Pokaz Fireshow w wykonaniu grupy Luminis oraz efektowny pokaz sztucznych ogni przed halą wprawiły wszystkich w zachwyt – zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.