ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Warsztaty dekorowania potraw w Sulisławicach

21.02.2013
Sztuka carvingu, czyli zdobienia i dekorowania potraw wymaga precyzji i uwagi – przekonali się o tym uczestnicy pokazu, który odbył się w dniu 20.02.2013 r. w świetlicy wiejskiej w Sulisławicach. Pod kierunkiem profesjonalistów powstały przepiękne rzeźby wykonane w cebuli, burakach, ogórkach czy marchewkach.

Warsztaty to już tradycja – ubiegłoroczna edycja odbyła się w Stolcu. Zainteresowanie jak zwykle było niemałe – w tym roku w pokazie udział wzięło 35 osób, w tym panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Sulisławic, Stolca, Taranowa, Braszowic, Pawłowic oraz z Lubnowa i Pomianowa Dolnego.

Prowadzący spotkanie – Pani Katarzyna Cholewa wraz z uczniem z Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół w Ziębicach, zaprezentowali sztukę wycinania w warzywach i owocach i odpowiedniego ich układania. Końcowym efektem pracy uczestników były bajeczne owocowo-warzywne aranżacje.

Warsztaty zorganizowała Gmina Ząbkowice Śląskie, Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., Powiatowy Zespół Doradców w Ząbkowicach Śl. oraz Dolnośląska Izba Rolnicza w Ząbkowicach Śl.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.