ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Warsztaty wykonywania stroików świątecznych – z pomocą Dominice

16.12.2013
Warsztaty stroików bożonarodzeniowych odbyły się 11 grudnia 2013 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Udział w spotkaniu wzięło 30 osób z terenu powiatu i gminy, w tym Koła Gospodyń Wiejskich. Stroiki sprzedawane były 14 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na ząbkowickim rynku, a dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na rzecz Dominiki Dyl - ciężko chorej, niepełnosprawnej dziewczynki z Ząbkowic Śląskich.

Przedsięwzięcie zorganizował Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich przy wsparciu Teresy Babik z Powiatowego Zespołu Doradców w Ząbkowicach Śląskich.

Warsztaty prowadziły panie Ewa Wróbel z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Irena Piotrowska i Halina Kłopot z Sulisławic, Bernadeta Lenart i Irena Lechman z Ząbkowic Śląskich. Każdy z uczestników przyniósł ze sobą niezbędne materiały do wykonania stroików. Zostały one wykonane według własnych pomysłów przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich: Ząbkowice Śląskie, Jaworek, Sieroszów, Stolec, Koziniec, Braszowice, Ciepłowody, Stoszowice, Kamieniec Ząbkowicki, Sulisławice, Tarnów oraz przez młodzież pod opieką pani Anny Kudryńskiej.

Piękne stroiki można było nabyć w miniona sobotę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego - dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na rzecz ciężko chorej Dominiki Dyl – honorowej policjantki Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.