ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Weekend z Frankensteinem” z LADY PANK i TSA w Ząbkowicach Śląskich! – zobacz relację

02.09.2013
„Weekend z Frankensteinem” po raz piętnasty rozgrzał mieszkańców i gości. 3 dni atrakcji przyniosły wiele wrażeń i emocji. Koncerty gwiazd na zamkowej scenie oraz liczne wydarzenia towarzyszące nie pozwoliły nikomu na nudę. Rekordową publiczność przyciągnął występ zespołu Lady Pank; dużym powodzeniem cieszyły się także m. in. Nawiedzony Dom, nocne zwiedzanie Krzywej Wieży oraz kręcenie lodów pod Krzywą Wieżą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

29.08.2013

Weekend zainaugurowało Kino Letnie dr. FRANKENSTEINA – w czwartek 29 sierpnia dolne planty zamkowe zostały opanowane przez żądnych mocnych wrażeń miłośników filmów grozy. Jako pierwszy został wyświetlony horror  „Kobieta w czerni” - klimat narastającej grozy  z motywem nawiedzonego domu do końca trzymał w napięciu. Nie mniej emocji i okrzyków przerażenia przyniósł drugi seans - „Sinister”. Chłodne powietrze, zamkowa cisza i panująca wokół noc stworzyły idealne warunki do przeżywania fabuły tych mrocznych ekranizacji.

30.08.2013

Piątek rozpoczął się atrakcjami dla najmłodszych – na ulicy Krzywej dzieci mogły wziąć udział w grach, wróżbach i zabawach z nagrodami. W tym czasie na zamku odbywał się blok rekreacyjno-sportowy czyli „Biegi tropem Frankensteina” i  „Straszny Turniej Sprawnościowy” przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzieci i młodzież chętnie brały udział w sportowych konkurencjach. Od godz. 16.00 na ulicy św. Wojciecha kręciliśmy lody z "Frankenstein Eiscafe” – pokaz oraz warsztaty kręcenia zimnych smakołyków sprawiły radość licznie zgromadzonym dzieciom. Śmietankowe, truskawkowe i mieszane – wszystkie wywoływały wielkie uśmiechy na twarzach  - nie tylko tych najmłodszych –uczestników lodowej przygody. artystycznym punktem programu tego dnia były uliczne działania happeningowe, prowadzone przez Tatr FABRYKA GRA z Krakowa.

Od piątku otwarta do północy Krzywa Wieża przyciągała miejscowych oraz turystów – każdy kto pokusił się o pokonanie 139 schodów, na szczycie mógł skosztować „krwawej mikstury” – orzeźwiającej oranżady oraz oczywiście wziąć udział w losowaniu telewizora z tytułu piątej już edycji konkursu „ZDOBĄDŹ KRZYWĄ WIEŻĘ I WYGRAJ NAGRODĘ”, zorganizowanej z okazji jubileuszu 600-lecia Krzywej Wieży przypadającego w 2013 roku. Obok Krzywej Wieży, atrakcją mrożącą krew w żyłach był NAWIEDZONY DOM  w Izbie Pamiątek Regionalnych. Aktorzy z Teatru PARADA przy muzyce wywołującej gęsią skórkę zapewnili wiele niesamowitych przeżyć wszystkim odwiedzającym.

Po wszystkich działaniach sportowych i happeningowych przyszedł czas na koncerty. Na zamkowej scenie zagrali CEF ALEKSANDER TURUNDZEV z Macedonii, BastaB, Junior Stress oraz gwiazda wieczoru - Lady Pank. Przy polskich, znanych wszystkim rockowych piosenkach zespołu bawili się wszyscy - bez wyjątku. Rozruszana i rozgrzana przebojami Lady Punk publiczność bawiła się pod gwiazdami do późnych godzin nocnych.

 

31.08.2013

Na sobotnie atrakcje – poza krwawym napojem na szczycie Krzywej Wieży, NAWIEDZONYM DOMEM oraz „Magiczną ulicą” w wykonaniu Teatru FABRYKA GRA z Krakowa - złożyły się blok rekreacyjno-sportowy pod hasłem „Z Frankensteinem na sportowo” oraz wieczorna Parada Potworów. Adresatem tych przedsięwzięć byli głównie najmłodsi. Upiorny marsz z rynku pod zamkową scenę poprowadzili aktorzy z Teatru PARADA – zjawy, strachy i potwory na szczudłach straszyły oraz zaczepiały publiczność zgromadzoną na zamku. Na zakończenie wszystkie postacie z piekła rodem stanęły przed sceną i pozowały do zdjęć. UWAGA - za najbardziej przerażające i najciekawsze stroje zostaną przyznane nagrody-niespodzianki! Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 września 2013 o godz. 16.00 na scenie przed Halą Słoneczną podczas VII Prezentacji  Gospodarczych.

Po paradzie ogłoszony został właściciel nowego telewizora ufundowanego przez Bank Zachodni WBK. To już piąta edycja konkursu „Wejdź na Krzywą Wieżę i wygraj TV” – tym razem szczęśliwym posiadaczem 42 calowego telewizora LED FULL HD marki PHILIPS został Pan Maciej Popławski z Wrocławia, który postanowił wraz z synem odwiedzić w tym dniu Krzywą Wieżę. Nagrodę ufundował Bank Zachodni WBK – uroczystego wręczenia dokonała Pani Zofia Czajkowska – Dyrektor Banku.  GRATULUJEMY!

Sobotnią, muzyczną ucztę zgotowały zespoły: STRAIN, Oberschlesien i na zakończenie -  TSA. Tańce, park zabaw, stoiska handlowe i gastronomiczne oraz pozytywne nastawienie uczestniczących w XV Weekendzie z Frankensteinem sprawiły, że to wydarzenie jeszcze długo zostanie w pamięci.

Podczas 3-dniowej imprezy odwiedzili nas delegacjie z miast partnerskich - Sławna oraz Cervenego Kostelca. Goście uczestniczyli w wydarzeniach XV Weekendu z Frankensteinem.

Mieszkańcom i gościom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę i zapraszamy na kolejne kulturalno-rekreacyjne imprezy. Poniżej fotorleacja.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.