ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Weekend z Jarmarkiem Ziemi Ząbkowickiej za nami – relacja

01.07.2013
Trzeci Jarmark Ziemi Ząbkowickiej odbył się w ostatni weekend czerwca na ząbkowickim rynku. Podczas imprezy można było spróbować regionalnych produktów, przygotowanych według oryginalnych receptur oraz nabyć ręcznie wytwarzane ozdoby od lokalnych producentów. Atmosferę Jarmarku znakomicie podkreślały liczne domki wystawiennicze, stoiska z wyrobami twórców ludowych i występy muzyczne na rynkowej scenie. Dopisała pogoda, dobrze bawili się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Na ponad 50-ciu stoiskach wystawcy prezentowali swojskie produkty żywnościowe: sery, wędliny, miody, produkty pszczele oraz oryginalne, ręcznie robione i zdobione artykuły kolekcjonerskie, użytkowe i biżuteryjne. Znalazły się tam m. in. wyroby ceramiczne, z drewna i wikliny, witraże, obrazy, rzeźby, bombki, ozdoby florystyczne.

Najmłodsi  chętnie uczestniczyli w konkursach z nagrodami. Atrakcją okazały się stoiska animacyjne – punkt malowania twarzy, warsztaty ceramiczne i wytwarzania biżuterii oraz wioska indiańska, w których dzieci miło spędzały czas. Powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i stoiska ze słodkościami.

Nie zabrakło konkurencji i konkursów dla dorosłych. W sobotę odbył się konkurs samorządowców - rywalizacja toczyła się w dówch konkurencjach p.n.: "JAK WYDOIĆ UNIJNĄ KROWĘ" oraz "GRA O ABSOLUTORIUM". Zwycięzcy tradycyjnie zostali nagrodzeni narzędziami - piłą i kosą. W niedzielę zaś o tytuł najsmaczniejszej potrawy w konkursie "SMAK ZIEMI ZĄBKOWICKIEJ" walczyły Koła Gospodyń Wiejskich ze Starczowa, Ciepłówód, Brodziszowa i Jaworka. Zwyciężył "Jaworecznik" - przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jaworka.

Podczas III Jarmarku Ziemi Ząbkowickiej odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu "ZDOBĄDŹ KRZYWĄ WIEŻĘ I WYGRAJ NAGRODĘ". Wieczorem na scenie odbyło się losowanie: telewizor o wartości 2000 złotych ufundowany przez PKO BANK POLSKI trafił do rąk mieszkańca z naszej gminy, z miejscowości Sieroszów. Gratulujemy!

Na scenie wystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły „Santo” i „Sami Swoi”. Frankenstein Children, Tayfuny, Dimczo Angelow (Bułgaria) i międzynarodowa grupa Terra & Balkan Folk. W niedzielę zaśpiewały i zagrały Malwy, Lubnowianie, KTT Aktan, Trzy Ćwierci Do Śmierci oraz zespół Chudoba. Ufamy, że tegoroczny Jarmark pozostawi  wśród gości, mieszkańców i wystawców miłe wrażenia i zachęci do kontynuowania jarmarcznej tradycji w przyszłym roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.