ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wizyta marszałka Jerzego Tutaja

15.05.2014
Marszałek Jerzy Tutaj gościł w Ząbkowicach Śląskich na konferencji prasowej, na której wręczył burmistrzowi Marcinowi Orzeszkowi dokument będący potwierdzeniem dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego w kwocie 100 000 zł. Środki zostaną wykorzystane na odbudowę Ząbkowickiego Zamku.

Na wręczeniu dotacji oprócz burmistrza i marszałka obecny był również Starosta Ząbkowicki Roman Fester oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Na konferencji padły pytania dotyczące nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020, w której zarówno Gmina Ząbkowice Śląskie, jak i Powiat Ząbkowicki upatrują dużych szans rozwoju dzięki ich wykorzystaniu. Poruszane były również tematy nowej drogi Wrocław – Kudowa oraz II etapu budowy ząbkowickiej obwodnicy.

Wcześniej Marszałek uczestniczył w Ząbkowickim Ośrodku Kultury w konkursie „Zatańcz z nami” oraz wraz z burmistrzem i starostą oglądał postęp prac w Parku Miejskim im. Sybiraków.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.