ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wsparcie dla przedsiębiorców na testowanie nowych rozwiązań technologicznych

09.04.2015
Informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza terminy naboru wniosków na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.2 „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej” Programu Inteligentny Rozwój. Instalacje pilotażowe/demonstracyjne mają służyć testowaniu nowych rozwiązań technologicznych wypracowywanych w przedsiębiorstwach.

Planowany termin naboru wniosków od 07.05.2015 do 22.06.2015

Termin rozstrzygnięcia konkursu

Poinformowanie Wnioskodawców o przyznaniu bądź odmowie przyznania wsparcia nastąpi niezwłocznie po ogłoszeniu listy rankingowej na stronie internetowej Instytucji Pośredniczącej. Proces od zamknięcia naboru wniosków do chwili ogłoszenia wyników oceny projektu trwa ok. 90 dni.

Sposób i miejsce składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie projektu będzie można złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. System będzie aktywny od 7 maja 2015 r. Logowanie do systemu informatycznego będzie możliwe od 7 maja do 22 czerwca 2015 r. (do godz. 23:59).

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Na realizację projektów, które obejmują wyłącznie prace rozwojowe z uwzględnieniem wytworzenia instalacji demonstracyjnej.

Kryteria wyboru projektów

Kryteria wyboru projektów dostępne są na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu

Maksymalna wartość dofinansowania (udzielonej pomocy publicznej) nie może przekroczyć dla przedsiębiorstwa na jeden projekt 15 mln euro. Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych projektu nie może przekroczyć 50 mln euro.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

500 000 000 zł; w tym dla projektów realizowanych przez przedsiębiorców posiadających status mikro-, małego i średniego przedsiębiorcy - 400 000 000 zł, a dla projektów realizowanych przez duże przedsiębiorstwa - 100 000 000 zł.

Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące naboru wniosków można zadawać na adres e-mail: konkurs1.1.2@ncbr.gov.pl

http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs11122015/

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.