ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

21.05.2014
Obywatele Unii Europejskiej co 5 lat wybierają swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Jest on instytucją reprezentującą interesy obywateli w Unii Europejskiej, której skład jest wyłaniany w wyborach bezpośrednich. Europejczycy wybiorą 751 europosłów - obywatele każdego państwa członkowskiego UE mają prawo wyboru określonej liczby posłów – Polacy mają 51 polskich reprezentantów. Najbliższe wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę, 25 maja 2014 roku.

 

 

 

 

Wszelkie informacje dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 25 maja 2014 roku przydatne dla mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie zamieszczane są:

 

1/ w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich    (http://archiwum.zabkowiceslaskie.pl/BIP) w menu „Wybory”

2/ na stronie Państwowej Komisji Wyborczej (www.pkw.gov.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.