ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

IX Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

02.08.2012
W dniu wczorajszym z Ząbkowic Śląskich wyruszyła na Jasną Górę IX Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickie. Wśród pielgrzymów nie zabrakło również tych z Grupy IV - Ziemi Ząbkowickiej, którzy przemierzać będą drogę w koszulkach z logo naszej gminy.

Pielgrzymka rozpoczęła się 01 sierpnia o godz.12.00 mszą święta w Kościele Św. Anny, której przewodniczył ks.biskup Adam Bałabuch. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz na Plac Jana Pawła II pod pomnik, gdzie biskup wraz z księdzem prałatem Marianem Mądrym  oraz Burmistrzem Ząbkowic Śląskich Marcinem Orzeszkiem złożyli kwiaty i zapalili znicze ku czci poległym za ojczyznę w 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dziś z samego rana w Bobolicach w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej przed wyruszeniem w trasę odbyła się msza święta koncelebrowana przez biskupa Ignacego Deca. Po porannej modlitwie pielgrzymi wyruszyli w dalszą wędrówkę. Na Jasną Górę uczestnicy dotrą w czwartek 09 sierpnia.

Życzymy wszystkim pielgrzymkowiczom siły, wytrwałości i radości z trudu pokonywania wędrówki do świętego miejsca. Aby słoneczna pogoda nie opuszczała i wszyscy szczęśliwie dotarli do celu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.