ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wystawa „600 lat Krzywej Wieży”

06.08.2013
Zachęcamy Mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie, przyjezdnych Gości oraz turystów do wejścia na Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich. Wieża ma aż dwa metry i czternaście cm odchylenia od pionu i 34 m wysokości. Wspinając się po 139 schodach na jej szczyt, mogą Państwo zobaczyć wystawę poświęconą obchodom wydarzenia, jakim jest „600 lat Krzywej Wieży”. Nie tak dawno tą doniosłą rocznicę świętowaliśmy podczas lipcowych „Dni i Nocy Krzywej Wieży”.

Wystawa zawiera plansze, na których przedstawione są m.in.  wizualizacja np. dawnego ganku łączącego wieżę z Kościołem pw. św. Anny, wygląd pierwotnego średniowiecznego piastowskiego zamku, jak i opisane są najważniejsze daty z historii Krzywej Wieży.

Serdecznie zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.