ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XV Jubileuszowa Olimpiada Integracyjna

04.06.2012
Dzień 1 czerwca był okazją do sprawienia radości wszystkim dzieciom. Moc emocji, zabaw i niespodzianek zapewniła w tym dniu najmłodszym XV-ta Jubileuszowa Olimpiada Integracyjna, która odbyła się na Hali Słonecznej dzięki Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja”.

Imprezę zapoczątkował uroczysty przemarsz podopiecznych „Integracji” na Halę Słoneczną. Otwarcia dokonała Pani Irena Szewczyk - Prezes Stowarzyszenia „Integracja”, prezentując historię piętnastu odbytych olimpiad oraz dziękując wszystkim osobom, które przez te 15 lat wspierały i towarzyszyły „Integracji”. Słowa szczególnych podziękowań złożyli na ręce pani prezes jej podopieczni wraz z rodzicami jak również Burmistrz Marcin Orzeszek, który był także  oficjalnym patronem wydarzenia.

Gościem specjalnym olimpiady był Tadeusz Kruszelnicki, najlepszy polski tenisista na wózku inwalidzkim, który zresztą nie pierwszy raz zaszczycił Ząbkowice swoją obecnością. Ku radości dzieci, zaprezentował zgromadzonym pokazową grę. Stowarzyszenie wraz ze współorganizatorem – Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich, przygotowało liczne atrakcje: tradycyjną już sztafetę, występy grup tanecznych oraz gry i zawody sportowe zespołów mieszanych, składających się z osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Uroczystość zakończył przyjemny i smaczny akcent - wspólne grillowanie.

Choć słońce w tym dniu nie rozpieszczało, uczestników rozgrzała miła i ciepła atmosfera. Wszyscy doskonale się bawili, a szczególnie najmłodsi - czego dowodem były uśmiechy i radość na ich twarzach.

Więcej na stronie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci oraz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej: http://www.zs-integracja.org/index_gluwny.htm

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.