ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XV Powiatowy Rajd Rowerowy za nami

23.06.2014
Ponad 480 cyklistów z różnych rejonów Dolnego Śląska i Opolszczyzny wzięło udział w jubileuszowej XV edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego, która tym razem odbyła się u podnóża Gór Bardzkich. Start i meta znajdowały się na boisku sportowym w Potworowie, a trasa rajdu przebiegała drogami szutrowymi Nadleśnictwa Bardo Śląskie.

Powiatowy Rajd Rowerowy z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjną imprezą, która świetnie promuje trasy rowerowe i atrakcje Ziemi Ząbkowickiej. W jubileuszowej edycji udział wzięło ponad 480 uczestników w różnym wieku, a różnica miedzy najstarszym, a najmłodszym rowerzystą wynosiła ponad 60 lat!

Rajd jak zwykle odbywał się dwuetapowo. Pierwsza część polegała na przejechaniu w spacerowym tempie trasy rekreacyjnej w Górach Bardzkich i zebraniu naklejek na punktach kontrolnych. Każdy, kto przejechał wyznaczony odcinek i zebrał potwierdzenia na punktach kontrolnych otrzymał koszulkę BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka, smycz, opaskę odblaskową oraz talony na posiłek regeneracyjny. Drugi etap to różne konkurencje sprawnościowe, w których głównymi nagrodami były rowery górskie ufundowane przez licznych sponsorów. Ogólnie wygrano 10 rowerów, a dwa zostały rozlosowane spośród wszystkich uczestników XV Powiatowego Rajdu Rowerowego. Po raz drugi wybierano również Miss Rajdu. Koronę wygrała Paulina Pinkos i to ona przez rok będzie dzierżyła tytuł najładniejszej cyklistki rajdu.

Organizator, czyli Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich, składa serdeczne podziękowania osobom i instytucjom, dzięki którym Powiatowy Rajd Rowerowy należy uznać za bardzo udany. Na szczególne podziękowania zasługują przede wszystkim:

Nadleśnictwo Bardo Śląskie, Silesian Grain Sp. z o.o. z Ziębic, Bank BPS Oddział Ząbkowice Śląskie, Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich, ELEKTROPARTNER Ząbkowice Śląskie, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe WERSALIN z Doboszowic, Przedsiębiorstwo ELIN z Kamieńca Ząbkowickiego, Szpital Świętego Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szkolny Związek Sportowy, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Burmistrz Złotego Stoku Stanisław Gołębiowski, Burmistrz Ziębic Antoni Herbowski, Robert Serafin, Bogdan Tuła, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Ząbkowicki Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich, OSP Bardo, OSP Przyłęk, OSP Brzeźnica, Rada Sołecka Wsi Potworów, Sudecki Oddział Straży Granicznej, nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.