ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„XVI Weekend z Frankensteinem” z GRUBSONEM, ACID DRINKERS i RAYEM WILSONEM! – to były emocje…

03.09.2014
„Weekend z Frankensteinem” po raz szesnasty wpisał się w historię ząbkowickich wydarzeń kulturalnych przyciągając dużą publiczność. Popularnością cieszyły się koncerty gwiazd, a także przygotowane dla zwiedzających atrakcje, m. in. Kino Grozy na plantach zamkowych, Parada Potworów, Nawiedzony Dom, darmowe lody pod Krzywą Wieżą, bieg na 10 km. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Przez 3 dni Ząbkowice Śląskie świętowały Weekend z Frankensteinem. Na zamkowej scenie wystąpili m. in. Grubson, Ray Wilson, Acid Drinkers, Oddział Zamknięty. Mieszkańcy i goście uczestniczyli w pokazach rzemiosła katowskiego, w pokazach sztuki carvingu, warsztatach karykatury, najmłodsi mogli samodzielnie przygotować lodowe słodkości z Frankenstein Eiscafe.

Miłośnicy sportowych wyczynów uczestniczyli w biegu na 10 km - „ Ząbkowicka Dycha” liczyła blisko 300 uczestników z całej Polski i dostarczyła wielu emocji.  Podziw budziły akrobacje na rowerze Piotra Bielaka. W sobotę podczas Parady Potworów odbył się konkurs na najstraszniejsze przebranie – atrakcyjne nagrody rzeczowe powędrowały do rąk najbardziej odważnych i kreatywnych – gratulujemy!

Podczas 3-dniowej imprezy odwiedziły nas także delegacje z miast partnerskich – Sławna, Cervenego Kostelca, Uchte i Wiesloch. Goście uczestniczyli w wydarzeniach przygotowanych w ramach XVI Weekendu z Frankensteinem.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz gościom za udział w przygotowanych wydarzeniach i wspólnie spędzony czas. Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w Ząbkowicach Śląskich – 20 września odbędą się Targi Produktu Regionalnego i Rękodzieła Artystycznego (ząbkowicki rynek) oraz 4 października na I Ząbkowickie Targi Rolno-Spożywcze (Hala Słoneczna). Nie może Was zabraknąć!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.