ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XVI Ząbkowicka Olimpiada Integracyjna

31.05.2013
Blisko 320 osób uczestniczyło w tegorocznej Olimpiadzie Integracyjnej, która odbyła się 29 maja 2013 na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja” pod patronatem Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka. W programie wydarzenia nie zabrakło pokazów artystycznych, występów tanecznych oraz konkurencji sportowych adresowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Burmistrz Marcin Orzeszek wraz z Panią Irena Szewczyk - Prezes Stowarzyszenia „Integracja”. Tradycją stała się obecność Pana Tadeusza Kruszelnickiego, olimpijczyka - najlepszego polskiego tenisisty na wózku inwalidzkim, który zaprezentował swoją mistrzowską grę.

Co roku Stowarzyszenie „Integracja” przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji organizuje szereg zabaw i konkurencji sportowych dla dzieci i młodzieży z klas integracyjnych oraz osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie. W tegorocznej edycji udział w przedsięwzięciu wzięły wszystkie klasy integracyjne ze Szkoły Podstawowej nr 3, grupa integracyjna z Publicznego Przedszkola nr 4 , grupa przedstawicieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, grupa z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, klasy integracyjne z Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz podopieczni stowarzyszenia.

Nieoceniona okazała się pomoc i zaangażowanie grup wolontariackich z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach i zabawach sprawnościowych. Występy artystyczne oraz pokazy tańca umiliły wszystkim czas i wprawiły publiczność w doskonałe nastroje. Na zakończenie wszyscy mogli wziąć udział w aerobiku, a po ćwiczeniach odbyło się wspólne grillowanie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.