ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XVII Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych KGW w Stolcu

16.07.2012
W niedzielę 15 lipca po raz XVII odbył się Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych KGW w Stolcu, w którym udział wzięły 32 zespoły z całego Dolnego Śląska.

Występy na świeżym powietrzu, przysmaki kuchni wiejskich gospodyń oraz niepowtarzalna atmosfera tego wydarzenia przyciągnęła w tym dniu na boisko Skałek Stolec liczną publiczność.

Od godz. 14:00 na scenie po kolei prezentowały się zespoły ludowe. Śpiewały zarówno własne utwory jak i te, które na stałe wryły się w historię ludności wiejskiej.

Wśród gości nie zabrakło władz samorządowych. Obecni byli: Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Przewodniczący Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich Andrzej Dominik Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Orczyk, Poseł na Sejm Monika Wielichowska, Senator RP Stanisław Jurcewicz i wielu innych.

Organizatorami festiwalu byli: KGW Stolec, Rada Sołecka Stolec, Gmina Ząbkowice Śląskie oraz Ząbkowicki Ośrodek Kultury. Sponsorami natomiast Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Powiat Ząbkowicki.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.