ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XXIV Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej: relacja z konkursu wiedzy o Polsce i Czechach oraz konkursu recytatorskiego poezji religijnej

15.10.2013
W ramach XXIV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich przeprowadziła dwa konkursy, które są częścią projektu „Dotknij tajemnicy na polsko-czeskiej granicy” współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów.

Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach o puchar Konsula RP w Pradze i Konsula Honorowego RCz we Wrocławiu odbył się już po raz osiemnasty 9 października 2013 r. Tegoroczny temat  to „Wojna trzydziestoletnia (1618-1648) w Czechach i na Śląsku”. W konkursie udział wzięło 39 uczniów z polskich i czeskich szkół średnich. W uroczystości wręczenia nagród laureatom uczestniczyli Marzena Krulak Konsul RP w Pradze, Julian Golak Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich, Tomasz Błauciak Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego oraz Andrzej Raba Dyrektor Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

Pobierz protokół z finału konkursu

Konkurs recytatorski poezji religijnej o zasięgu powiatowym odbył się dnia 11.10.2013 r. w czytelni biblioteki. Komisja konkursowa po wysłuchaniu 61 uczestników nagrodziła następujące osoby:

Kategoria I  - szkoły podstawowe

I miejsce    -     Nikola Żukowska SP w Budzowie Filia Przedborowa

II miejsce  -      Zuzanna Schabowska SP nr 2 w Ząbkowicach Śl.

III miejsce  -    Szymon Oleksy SP w Budzowie Filia Przedborowa

wyróżnienie: Gracjana Dziopa SP nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Kategoria II szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne     

I miejsce    -  Anna Sowa  LO Ząbkowice Śl.                                 

II miejsce   -  Magdalena Jurasz ZSP Kamieniec Zabk.      

III miejsce  -  Jakub Semczuk  Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Wyróżnienie :

Kacper Stuglik Gimnazjum Publiczne w Kamieńcu Ząbk.

Kategoria śpiewana:

I miejsce   -  Przemysław Kielarski  ZSP w Kamieńcu Ząbk.

II miejsce  -  Łukasz Pintal  ZSP w Kamieńcu Ząbk.

III miejsce -  Aleksandra Zalas  Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Ząbkowicach Śl.

Wyróżnienie:

Roksana Rzucidło Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Ząbkowicach Śl.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.