ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Z Bobolic przez Bobolice do Bobolic i z powrotem”

03.07.2012
Rajd rowerowy łączący trzy istniejące w Polsce miejscowości o nazwie Bobolice to inicjatywa Stowarzyszenia p.n. „Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Bicykl” w Bobolicach, z woj. zachodniopomorskiego. Realizując ideę rajdu Boboliczanie odwiedzili Gminę Ząbkowice Śląskie.

Celem stowarzyszenia jest upowszechnianie aktywnych form wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem jazdy na rowerze. W tym roku zorganizowali rajd samochodowo-rowerowy, który połączyć miał trzy miejscowości w Polsce o nazwie Bobolice – w tym i naszą wieś Bobolice słynącą z Sanktuarium Matki Boskiej Bobolickiej.

W rajdzie uczestniczyło dziesięciu rowerzystów w wieku od 40 do 67 lat. Gościli w naszej gminie od 30 czerwca do 3 lipca 2012 r. Podczas pobytu odwiedzili Bobolice, Srebrną Górę i Złoty Stok, oraz zwiedzili Ząbkowice Śląskie. Wizyta Gości z Zachodniopomorskiego była bardzo miłym i przyjemnym doświadczeniem. Burmistrz Marcin Orzeszek wręczył przyjezdnym symboliczne upominki z wizerunkiem Ząbkowic Śląskich. Mamy nadzieję, że tak ciekawi ludzie, pełni pasji i zapału do aktywnego spędzania czasu, będą częściej odwiedzać naszą gminę.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.