ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Z dziejów piwa w Ząbkowicach Śląskich - spotkanie w Izbie Pamiątek Regionalnych

24.04.2015
W piątek 24 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy do Izby Pamiątek Regionalnych na kolejny niezwykły wieczór poświęcony dziejom Ząbkowic Śląskich. Tym razem będzie to historia browarnictwa i warzenia piwa.

Kamil Pawłowski opowie gdzie znajdowały się browary w Ząbkowicach Śląskich, czy trudno było uzyskać przywilej warzenia piwa, kto mógł handlować piwem i gdzie można było się raczyć owym trunkiem, który w dawnych czasach wyglądał i smakował zupełnie inaczej niż dziś.

Ząbkowiccy browarnicy z domowego browaru „Rebelia” podzielą się swoimi doświadczeniami na temat warzenia piwa i receptur piwowarskich. Będzie można również zobaczyć browarnicze akcesoria ze zbiorów Z. Krupy.

Serdecznie zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.