ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie biegają

18.05.2012
Dziś rozpoczęła się ósma edycja ogólnopolskiej akcji „Polska Biega – Pobiegnij i Ty”, w ramach której zorganizowano biegi na ząbkowickim stadionie.

Impreza rozgrywała się w czterech kategoriach biegowych: pierwsi wystartowali najmłodsi biegacze ze szkół podstawowych – bieg na 800 metrów; kolejno gimnazja – 1000 metrów i szkoły ponadgimnazjalne – 2000 metrów, zaś w kategorii open zmierzyć się mogli wytrawni już biegacze (3000 metrów). Jak co roku, organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji, nie mógł narzekać na frekwencję. Przedsięwzięcie miało na celu promowanie prosportowych postaw i uświadamianie lokalnemu społeczeństwu, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia.

W całej Polsce do wczoraj zarejestrowano 715 zgłoszonych biegów, a w samym dolnośląskim 61. W dodatku liczba zarejestrowanych zgłoszeń wciąż rośnie. Tych, którzy nie zdążyli pobiec w tegorocznych biegach, zapraszamy za rok.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.